Leia omale parim liikluskindlustus

Teeme üle 45 000 kasko- ja liikluskindlustuse pakkumise aastas.

Alusta siit! Sisesta sõiduki number

Miks valida Kindlustushind.ee?

Liikluskindlustuse võrdlus 2 minutiga

Kuni 8 seltsi pakkumised ühest kohast

Iga ostuga toetad TÜ Kliinikumi Lastefondi


Kindlustusseltsid

Liikluskindlustus

Mis on liikluskindlustus?

Liikluskindlustus on kohustuslik vastutuskindlustus, mille alusel kindlustusselts hüvitab liiklusõnnetuses kannatanule kahju. See kaitseb Sind, kui tekitad oma sõidukiga teistele kahju. Liikluskindlustust reguleerib liikluskindlustuse seadus ja seda on võimalik sõlmida kuni üheks aastaks.

Millest sõltub liikluskindlustuse hind?

Tavaliselt sõltub liikluskindlustuse hind näiteks inimese kindlustus- ja kahjuajaloost, sõiduki margist, mootori võimsusest ja ka lepingu sõlmimise teeninduskanalist. Soodsama liikluskindlustuse saad siis, kui oled pika kindlustuskogemusega, ei ole kahju põhjustanud, oled valinud väiksema mootori võimsusega sõiduki ja võrreldes pakkumisi liikluskindlustuse kalkulaatoriga. Lisaks hinnale võiks vaadata, kas kindlustusandja pakub ka hinna sees lisateenuseid. Osad seltsid pakuvad liikluskindlustuse juurde näiteks tasuta autoabi või väikese lisatasu eest täiendavat õnnetusjuhtumikindlustust. Liikluskindlustuse kalkulaatoriga võrreldes saad selge ülevaate, pakutavatest tingimustest ja hinnast.

Kas liikluskindlustus kehtib välismaal?

Enne autoga välismaale sõitmist veendu, et Sinu liikluskindlustus kehtiks ka sihtriigis. Välismaale sõites salvesta telefoni või prindi välja liikluskindlustuse poliis ja roheline kaart, nii saad vajadusel tõestada selle kehtivust. Rohelise kaardi saab tasuta. Väljapool Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriike on roheline kaart kohustuslik.